Biografia

Jennyfer Fouani –  ambasadorka Fundacji MyWay

Jennyfer Fouani to utalentowana i pełna pasji młoda artystka, która wybrała flet, jako instrument życia. Od najmłodszych lat wykazywała niezwykłą wrażliwość i fascynowała ją muzyka. Początkowo grała na fortepianie – flet nie był jej pierwszym wyborem. Ten piękny instrument odkryła w wieku 9 lat, zainspirowana osobą i sztuką znajomej flecistki.

Jej rodzinne miasto to Paryż, ale to z Warszawa jest związana na stałe – tu uczy się, studiuje i odnosi pierwsze sukcesy.

W latach 1999 -2011 uczęszczała do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w klasie fletu Profesor  Anny Błaszczyk.  Od 2011 roku studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Profesor Elżbiety Gajewskiej.

Sztukę gry na flecie doskonaliła na kursach mistrzowskich u znanych flecistów: Philippe’a Bernolda, Davida Formisano, Andreasa Adorjana, Carstena Eckerta oraz Cezarego Traczewski. W 2009 roku występowała z akademicką orkiestrą symfoniczną w Kokkoli w Finlandii, gdzie odbyła staż.

Już w szkole muzycznej koncertowała i startowała w wielu konkursach. Mimo młodego wieku – zaledwie 21 lat – ma bogate doświadczenie sceniczne. Młoda artystka występuje z kwintetem dętym Young Varsovia Quintet. Ich ostatnie koncerty na Royal Łazienki Festival cieszyły się wielkim powodzeniem.

Jennyfer Fouani konsekwentnie wzbogaca swój repertuar. Na festiwalu „Warszawska Jesień” w 2010 roku wykonała premierowy utwór Pawła Sołtysiaka „Yet you lied, darie”, wraz z Tomaszem Strahlem, Andrzejem Gębskim, Arturem Pachlewskim oraz Robertem Morawskim.

Znaczącym wydarzeniem w jej karierze był solowy występ z orkiestrą symfoniczną  ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego, pod batutą Macieja Niesiołowskiego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w trakcie którego wykonała „Koncert fletowy” Jacquesa Iberta.

Jej zainteresowania wykraczają poza muzykę klasyczną – brała udział w 41. Warsztatach Jazzowych Puławy 2011.

Talent Jennyfer docenia nie tylko publiczność – była stypendystką ministra kultury za rok szkolny 2010/2011 oraz w 2011 roku – Fundacji Sinfonia Varsovia.

Od 2013 roku Jennyfer Fouani współpracuje z Fundacją MyWay. Możliwość bycia ambasadorką w Fundacji Młodych Talentów MyWay jest dla mnie fascynującą przygodą. Bardzo cieszę się że będę mogła uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Dzięki portfolio stworzonemu przez Fundację będę mogła pokazać kim jestem i przede wszystkim jakim jestem muzykiem. Strona internetowa zapewni mi kontakt z całym światem, gdyż będzie stworzona w języku polskim i angielskim. Natomiast szkolenia i treningi wyposażą mnie w niezbędną wiedzę dotyczącą prawa autorskiego, autoprezentacji, czy kontaktu z mediami. – potwierdza flecistka.

To dzięki jej pomocy przyszli beneficjenci zobaczą co może zaoferować im Fundacja MyWay. Talent, wykształcenie i doświadczenie oraz sukcesy Jennyfer Fouani posłużą jako najlepszy przykład kariery młodego muzyka.

Jennyfer Fouani jest laureatką wielu prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych:

 • III miejsce na X Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie(2011).
 • wyróżnienie na IV Konkursie Fletowym w Sosnowcu(2011),
 • II miejsce na IX Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (2010),
 • Grand Prix oraz I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych II st. w Warszawie (2010),
 • I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej w Krakowie (2010),
 • III miejsce na VIII Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu (2009),
 • I miejsce na VIII Spotkania Muzyczne Instrumentów Dętych w Warszawie (2008),
 • III miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (2008),
 • III miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle (2008),

Jest również niezwykle aktywną kameralistką, a oto jej osiągnięcia:

 • II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie (2015)
 • I miejsce na XXI Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” (2015)
 • I miejsce na 23. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2014)
 • I miejsce na X Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie (2014),
 • wyróżnienie na XXIII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów kameralnych we Wrocławiu (2011),
 • II miejsce na VIII  Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Warszawskiego (2010),
 • II miejsce za grę w trio dętym na VII Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu w Warszawie (2009),
 • Dyplom Laureata za grę w kwintecie dętym  na Makroregionalnych Przesłuchaniach Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II stopnia, Warszawa (2009),
 • Dyplom Laureata za grę w trio dętym prowadzonym na Makroregionalnych Przesłuchaniach Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II stopnia, Warszawa (2009),
 • I miejsce na II Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Warszawskiego (2004),
 • II miejsce na II Konkursie Duetów Dziecięcych „Duettino”, Warszawa (2004),
 • wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkol Muzycznych II stopnia.

Jennyfer Fouani Biografia